tarahitolid

گوگل ربات های برگزیده در مسابقه سفر به ماه را اعلام کرد

robat
گوگل قصد دارد برنامه سفر به ماه را به پیش ببرد و از این رو، به تازگی اعلام کرده که جایزه ای سی میلیون دلاری را به شرکتی که بتواند رباتی را به ماه اعزام کند اعطا می کند. البته این ربات باید بتواند پانصد متر در سطح ماه حرکت کند و تصاویری به زمین بفرستد. با تک شات همراه باشید.

براساس قوانینی که گوگل برای این رقابت در نظر گرفته، شرکت کنندگان تا آخرین روز سال ۲۰۱۶ مهلت داشتند تا طرح خود را ارسال کنند. از میان این شرکت ها، پنج شرکت توانسته اند نظر مثبت گوگل را جلب کنند. هر یک از آنها که بتواند طرح خود را تا آخرین روز سال ۲۰۱۷ آغاز کند یک جایزه بیست میلیون دلاری از گوگل می گیرد و ده میلیون دلار باقی مانده نیز طی مراحل بعد پرداخت می شود.

این شرکت ها ملزم نیستند که طرح خود را تا پایان سال ۲۰۱۷ تکمیل کنند. به موجب این قانون ،ربات ها می توانند پیش از فرود روی ماه کمی بیشتر در اطراف آن به چرخش درآیند و اگر تا پیش از به پایان رسیدن سال ۲۰۱۷ ربات به سوی ماه پرتاب شده باشد، مشکلی در دریافت جایزه وجود نخواهد داشت. البته نخستین شرکتی که این ماموریت را به پایان برساند همیشه افتخار لقب اولین شرکت خصوصی در سفر به ماه را مال خود خواهد کرد.
robat2

پاسخی بگذارید

9 − 1 =